آموزش

13 نکته مهم برای جلوگیری از سرقت منزل

13 نکته مهم برای جلوگیری از سرقت منزل

فهرست مطالب

13 نکته مهم برای جلوگیری از سرقت منزل

امنیت خانه همیشه اولویت اصلی برای صاحبان خانه بوده است.  73٪ از سرقت ها شامل جرایم مسکونی است. با وقوع چهار سارقت در هر دقیقه ، به نظر می رسد هیچ کس در امان نیست. با این وجود ، بسیاری از روش های ساده ، ارزان و مؤثر برای جلوگیری از سرقت  خانه شما وجود دارد. در حالی که شما در واقع نمی توانید آنها را به طور قطع با اطمینان متوقف کنید ، می توانید این احتمال را کاهش دهید یا حداقل آنها را کند کنید. در اینجا ما 13 راه برتر برای متوقف کردن  هدف قرار دادن خانه شما توسط سارقان که از طریق مصاحبه با زندانیان این جرائم به دست آمده را باهم مرور خواهیم کرد

 1  دوربین های امنیتی خانگی نصب کنید

دوربین های امنیتی که در اطراف خانه شما به نمایش در می آیند یکی از راه های مفید برای جلوگیری از سرقت خانه است، و آمار نشان می دهد خانه هایی که دارای سیستم های امنیتی هستند ، 300٪ کمتر احتمال دارد که دچار دستبرد شوند. وقتی سارقین دوربین مداربسته را می بینند، می دانند که شما در مورد محافظت از خانه خود جدی هستید. حتی اگر آنها ماسک دارند ، آنها هنوز نمی خواهند خطر تحریک آلارم صوتی دوربین های امنیتی و اسیر شدن در فیلم های ویدئویی را به جان بخرند. برای نصب دوربین های مداربسته حرفه ای حتما از کارشناسان مجرب کمک گرفته تا از حداکثر امکانات آن بهرمند شوید.

 2  امنیت منزل را بررسی کنید

 برای جلوگیری از سرقت سارقان، بررسی های امنیتی است. برخی از ادارات پلیس یک متخصص پیشگیری از وقوع جرم را برای بازرسی رایگان به محل زندگی شما می فرستند. آنها خلاصه ای از آنچه می توانید انجام دهید را برای جلوگیری از هدف قرار گرفتن  توسط سارقان و تقویت امنیت منزل به شما ارائه می دهند. با واحد پیشگیری از وقوع جرم در اداره پلیس محلی خود تماس بگیرید تا ببینید آیا آنها چک های امنیتی خانگی رایگان ارائه می دهند یا خیر. اگر این کار را نکردند ، سؤال کنید که آیا یک چک لیست آنلاین که آنها به جامعه محلی توصیه می کنند وجود دارد یا خیر.

یک سگ داشته باشید

داشتن یک سگ نگهبان بزرگ یک روش قدیمی برای جلوگیری از سرقت از هدف قرار دادن خانه شما است. 34٪ از سارقین محکوم شده در این نظرسنجی گفتند که در صورت وجود یک سگ در داخل خانه،  قبل از ورود به خانه فکر خود را تغییر خواهند داد.سارقان می دانند که حتی سگ های کوچک که پارس می کنند می توانند افراد داخل یا همسایه ها  را بیدار کنند و اکثر سارقین نمی خواهند حضور آنها مشخص شود.

 4 پروژکتورهای دارای سنسور حرکت نصب کنید

نصب چراغهای روشنایی دارای سنسور حرکات فعال و روشن نگه داشتن آنها در شب نیز می تواند راهی مؤثر برای ترساندن سارقان و دور نگه داشتن سارقان از خانه شما باشد. آنها می دانند خانه ای که دارای چراغ های پروژکتور فعال است احتمالاً چیز خوبی برای ورود به آن نیست زیرا آنها می خواهند سریع و بدون هیچ گونه تشخیصی ، داخل و خارج شوند. اگر می توانید قبل از نزدیک شدن به درب جلوی آنها ، آنها را در مسیر خود متوقف کنید ، یک قدم جلوتر از آن ها هستید.

5 استفاده از دزدگیر هوشمند

استفاده از دزدگیر هوشمند اماکن دارای سنسورهای حرکت و استفاده از سنسورهای مختلف درب و پنجره می تواند جلوی سارقان را بگیرد. امروزه اکثر دزدگیرهای مدرن قابل اتصال به اینترنت بوده یا از طریق سیم کارت و تماس شما را مطلع می کنند. علاوه بر ان قادر به هشدار آتشسوزی نیز هستند. با فعال شدن دزدگیر و پخش صدای گوش خراش معمولا سارقان پا به فرار میگذارند.

به یاد داشته باشید خانه شما قلعه شماست و هر قلعه ای نیازمند حفاظت است

 6 همه چیز را قفل کنید

براساس بررسی ما از سارقین ، 56 درصد آنها از طریق درب جلو یا درب پشتی وارد می شوند. 22٪ دیگر از طریق یک پنجره طبقه اول وارد می شوند.برای جلوگیری از هدف قرار گرفتن توسط سارقان، درب های محکم و و ضد سرقت واقعی قرار دهید و قفل های اضافی نصب کنید. علاوه بر این ، پنجره هایی نصب کنید که به راحتی  شکسته نشود (و در صورت وجود قفل آنها را قفل کنید). به این ترتیب احتمال سرقت از  خانه شما در حدود 80٪ کاهش می یابد.

7 از چراغ های داخلی با تایمر تصادفی استفاده کنید

قرار دادن چراغ های داخلی بر روی تایمر همچنین می تواند در جلوگیری از هدف قرار گرقتن منزل شما توسط سارقان  به شما کمک کند. فقط مطمئن شوید که تایمر تصادفی است به طوری که سارقین نمی توانند الگویی را تشخیص دهند.اگر تمام مدت چراغ را روشن یا خاموش کنید ، به سارقان سیگنال می دهد که در خانه هیچ کس نیست. بنابراین  چراغها را به طور تصادفی روشن و خاموش کنید.

8 شخصی را داشته باشید که تراکت ها و نامه ها را از لبه درب بردارد

یک روش سارق مسکونی که اغلب از آن استفاده می شود ، قرار دادن آگهی ها بر روی هر درب یک محله است و می بینید که مالکان خانه چقدر طول می کشد تا آنها را حذف کند. آنها معمولاً این کار را در تابستان وقتی خانواده ها معمولاً در مرخصی هستند انجام می دهند.

 9 رادیو و تلویزیون خود را روشن کنید

رادیو یا تلویزیون با صدای بلند می تواند بازدارنده ای حتی بهتر از زنگ خطر باشد این موضوع به سارقان نشان می دهد که احتمالاً شخصی در داخل است. شما میتوانید با استفاده از یک تایمر رندوم نیز این کار را انجام دهید.

 10 پرده های خود را بکشید

برای جلوگیری از دیدن آنها از داخل، پرده های خود را بسته نگه دارید حتی در شب. سارقان معمولا خانه ای را که نتوانند ببیند سرقت نمی کنند.

11 اشیاع قیمتی و جواهرات را در خانه نگه ندارید

جواهرات و اشیاع قیمتی خود را به صندوق امانات بانک بسپارید. این کار باعث می شود سارق ها را از خانه خود دور نگه دارید.

12 با همسایگان خود دوست شوید

با همسایه خود رفیق باشید زیرا همسایگان به دنبال مراقبت از یکدیگر هستند و حواسشان به یکدیگر هست. برقراری دوستی با همسایگان می تواند یکی از راه های عالی برای جلوگیری از سرقت باشد زیرا آنها هنگام دور بودن شما، چشمان به منزل شما هست  و می توانند شما را از هرگونه فعالیت مشکوک مطلع کنند.

 

13 از حریم خصوصی خود در رسانه های اجتماعی محافظت کنید

به اشتراک نگذاشتن اطلاعات زندگی شخصی در رسانه های اجتماعی نیز روشی هوشمندانه برای جلوگیری از هدف قرار گرفتن منزل شما توسط سارقان است. هرگز ذکر نکنید که خریدهای بزرگی انجام داده اید یا در تعطیلات و مسافرت هستید یا حتی به صورت حضوری با افرادی که فکر می کنید به آنها اعتماد دارید.اگر یک سارق متوجه خرید وسایل گران قیمت یا عدم حضور شما در خانه برای مدت طولانی شود ، بیشتر احتمال دارد خانه شما را هدف قرار دهد.

به یاد داشته باشید خانه شما قلعه شماست و هر قلعه ای نیازمند حفاظت است

دیدگاهتان را بنویسید